سل هوم

سقف کاذب سل هوم

سل هوم؛ درخشش خانه شما با ما

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب از انواع متریالی است که در طراحی داخلی ساختمان ها به کار گرفته شده و در بخش پایینی سقف اصلی راه اندازی و اجرا می شود. این نوع سقف به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و به دلیل زیبایی که به نمای ساختمان ها می دهد مورد توجه طراحان ساختمان و مالکان آن قرار گرفته است. سقف کاذب چیست و چه کاربردی دارد؟ نصب سقف کاذب تنها مختص سازه های مسکونی نیست و برای سایر سازه ها با کاربری اداری، تجاری، سالن های تئاتر و سایر سالن های اجتماعات به کار گرفته می شود.

این سقف ها در رنگ و طرح های متنوعی و هر کسی با هر سلیقه و بستگی به سایر بخش های ساختمان می تواند از آن استفاده کند. اندازه و ابعاد انواع سقف های کاذب متفاوت بوده و اکثرا در فاصله ۸ اینچ از سقف اصلی نصب می شوند.

طراحی و دکوراسیون سقف

سقف کاذب می تواند به عنوان یکی از اجزای تکمیل کننده دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار بگیرد و می تواند مانند سایر اجزای دکوراسیون داخلی نقش ویژه ای در زیبایی ساختمان و نمای آن داشته باشد. با استفاده از گچ بری نازک آن می توان نماهای زیبا و منحصر به فردی را در منزل یا محیط کار ایجاد کرد.

حتی برای خانه های قدیمی نیز می توان سقف کاذب به کار برد و از این طریق نمای آن را زیبا کرد.

برای انتخاب سقف کاذب در دکوراسیون داخلی و تاثیر سقف بر زیبایی سازه خود لازم است قبل از هر کاری ابتدا رنگ سقف خود را معلوم کنید. برای انتخاب رنگ سقف لازم است به رنگ و تم سایر اجزای ساختمان و همچنین رنگ فرش های خود دقت کنید. همچنین ترکیب نور و رنگ نیز در انتخاب نوع سقف و رنگ آن موثر است.

می توان با اجرای سقف کاذب در آشپزخانه خود مشاهده کنید سقف نور را به شکل زیبایی به خانه می تاباند و فضای دلنشینی را فراهم می کند. طراحان معماری داخلی معتقدند با وجود این که هزینه های اجرایی زیادی ندارد اما می تواند در زیبایی منزل و محیط کار بسیار تاثیر گذار باشد.