سل هوم

شومینه برقی

شومینه برقی ظاهری همانند شومینه های معمولی دارند. این شومینه ها از طریق برق انرژی مورد نیاز خود را تامین میکنند. این وسایل گرمایشی دارای سیستم روشنایی خاصی هستند که حس شعله ور شدن چوب را به شما منتقل میکنند.

نوع پیشرفته تر این شومینه ها دارای کنترل از راه دور است که شما میتوانید با استفاده از کنترل، نور و حرارت آن هار را کم و زیاد کنید. شومیـنه های برقی معمولا همانند باکس دیواری روی دیوار نصب میشوند و در مواقع معدود، درون دیوار بکار برده میشوند.

انواع شومینه برقی

شومینه های برقی با توجه به طریقه نصب و کارکرد به انواع زیر دسته بندی میشوند:

شومیـنه برقی دیواری که روی دیوار و یا درون دیوار بکار برده میشوند

شومینه برقی زمینی (پایه دار) که همانند بخاری برقی روی زمین قرار میگیرند.

شومینه برقی دو طرفه که طراحی آن به نحویست که از دوطرف هم نور و هم گرما میرساند

شومیـنه برقی هوشمند (کنترلی) که از راه دور قابل کنترل کردن هستند.

شومیـنه برقی سه طرفه که در این نوع شومیـنه ها از سه طرف به محیط نور و گرما می دهد که جذابیت بیشتری خلق می کند.

مزایای شومینه برقی

زیبایی منحصر به فرد

امروزه شومیـنه های برقی با ظاهری مدرن و بسیار جذاب وارد بازار شده اند که با نصب آنها حس شومینه طبیعی را به شما منتقل میکنند. وجود تنوع بالا در شومینه های برقی شاید شما را در خرید آنها کمی گیج کند. شومیـنه های برقی در طرح ها و رنگ های متنوعی ساخته میشوند که متناسب با رنگ دیوار ها و همچنین دکوراسیون داخلی منزل خود میتوانید مورد مناسب خود را انتخاب کنید.

نداشتن آلودگی و دود

شومیـنه های طبیعی با توجه به تامین سوخت از طریق سوختن چوب، دود زیادی را در حین احتراق تولید میکنند که البته بخش عمده ای از آن از طریق دودکش خارج میشود اما بوی دود معمولا در منزل همیشه وجود خواهد داشت؛ اما شومیـنه های برقی دیگر آن بوی دود و آلودگی ناشی از احتراق را نخواهند داشت.

راحتی در نصب و نگهداری

شومینه های برقی همانند یک شلف دیواری با استفاده از پیچ و رول پلاک روی دیوار نصب میشوند؛ بنابراین هیچ گونه کنده کاری و بنایی برای نصب آنها نیاز نیست. همچنین بدلیل اینکه با برق کار میکنند، نیاز به خریداری و ریختن چوب درون آنها وجود ندارد و خیال شما را از این بابت راحت میکند.

قابلیت حمل

شومیـنه برقی را میتوانید از مکانی به مکان دیگر منتقل کنید. این کار به راحتی باز کردن چند عدد پیچ با پیچگوشتی است. شومینه های معمولی از این مزیت مهم برخوردار نیستند.

امنیت بالا

اگر در منزل کودک خردسال و یا حیوان خانگی دارید، شومینه های معمولی قطعا برای شما مناسب نخواهند بود. زیرا امکان نشت گاز دی اکسید کربن و همچنین سوختگی وجود خواهد داشت. اما با نصب شومیـنه برقی دیگر این نگرانی برای شما وجود ندارد. این شومینه ها با داشتن شیشه محافظ، امکان سوختگی را ندارند.

پیشنهاد به دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *